Turgut Özal’ın Office-boy’u Can Cangır milyarların başında

Turgut Özal 2 yıl önce Amerika’dan getirip Office-boy (getir-götürcü) olarak kullandığı Can Cangır’ı Toplu Konut Fonu’nun Başkan Yardımcısı yaptı.

Houston’da doktor olarak görev yapan anne ve babası aracılığı ile tanıdığı Can Cangır’ı çok seven ve Türkiye’ye getirerek Başbakanlık Konutunda çalıştıran Turgut Özal, aldığı hizmetin karşılığını böylece ödemiş oldu.

Uzun yıllar Amerika’da kaldığı için Türkçe’yi de doğru dürüst konuşamayan Can Cangır’ın görevi, Özal’ın çayını, kahvesini getirmek, randevu saatlerini hatırlatmak, çantasını taşımak, gelen konukları kapıda karşılayıp teşrifatçılık yaparak içeri almaktı.

Can Cangır’ın yeni görevi ise bütçesi trilyonu aşan Toplu Konut Fonu Başkan Yardımcılığı. Böylece Can Cangır Türkiye’nin en önemli meselelerinden birisi olan konut meselesinin çözümü için çalışacak. Bu arada Can Cangır’a takılmayı çok seven bazı kamu bankasının genç genel müdürlerinin yeni tavrı da merak konusu oldu.

Fotoğraf altı: Babası gibi sevdiği Turgut Özal’la kalp ameliyatı için geldiği Houston’da tanışan Can Cangır sadakatle yaptığı hizmetin karşılığını almış oldu. Yukarıda Cangır Özallarla görülüyor.

Eylül 1989