Patroniçe Semira 13 kızla yakalandı

İstanbul’un ünlü randevucusu Semira Gündeş “Beni yakalamakla, memleket ekonomisine zarar verdiniz” dedi ve bunu şöyle açıkladı:

“Ben bir çok ünlü iş adamına hizmet veriyordum. Onları rahatlatıyor, streslerini azaltıyor ve işlerinde daha verimli olmalarını sağlıyordum. Yazık oldu”
Patroniçe Semira’nın işlettiği randevuevinde yakalanan 13 kadın “Biz onun yanında çalışmakla hayatımızı garanti altına almıştık. Çoğumuzun sigortasını bile yaptırmıştı” dedi.

Fotoğraf altı: yanında fazla kadın çalıştırmak ve çok hatırlı kişilere servis yapmakla adını “Süper Patroniçe Semira”ya çıkaran randevuevi işleticisi, polisi karşısında görünce şaşırdı. Kendisini karakola götüren polislerin “kimlere servis yapıyorsunuz” sorusunu “Bu bir meslek sırrıdır. Kafamı kesseniz isim vermem” diye cevapladı.

Semira Gündeş’in çalıştırdığı randevuevinde sermaye olarak çalışan kadınlar “işlerimiz o kadar iyi gidiyordu ki şimdi her şey mahvoldu” dediler. Sermaye kadınlar “sadece işadamları değil, politikacılar da bizden medet umuyordu” dediler.

1988 Temmuz