Deniz Baykal para peşinde

SHP Genel Sekreteri Deniz Baykal, bu işin parasız yürütülemeyeceğini belirterek, SHP’Ye yeni bir para toplama kampanyasının başlatılmasını istedi. Kampanya için gazetelere ilan verilerek halktan bağış isteneceği belirtiliyor.

SHP’nin yeni genel sekreteri Deniz Baykal’ın önündeki en büyük sorunlardan biri de parasızlık. Partinin para sıkıntısını gidermek için en yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Beden Terbiyesi eski Genel Müdürü Fikret Ünlü’yü Genel Sayman yaptıran Deniz Baykal, yeni bir bağış kampanyasının açılmasını istedi. Halen parti kasasında 311 milyon lira bulunduğuna işaret eden Deniz Baykal, para sorununun hallinin büyük önem taşıdığını belirtti.

SHP Genel Saymanı Fikret Ünlü, gazetelere ilan verip Sosyal Demokratların bağışlarını toplamayı düşündüklerini ifade ederek parti üyelerinin aidatlarını düzenli yatırmaları konusunda tedbir alacaklarını ve harcamalarda kısıntıya gidileceğini söyledi. Her üyenin partinin gelirinin nasıl artırılacağı konusunu düşünmesini de isteyen Ünlü “Biz ANAP gibi holding partisi olmadığımız için kasamızda milyarlar bulunduramıyoruz. Biz üyelerimizin küçük yardımlarına gönül bağladık” şeklinde konuştu.

Temmuz 1988