Menu

Pavarotti İstanbul Konseri TRT’de

İtalyan asıllı dünyaca ünlü tenör Pavarotti’nin 9 Haziran’da Abdi İpekçi Salonu’nda vereceği konserin yayın hakkını hızlı davranarak TRT satın aldı.

Ege Seramik’in 20. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenecek etkinlikler çerçevesinde Abdi İpekçi Kapalı Spor Salonu’nda konser vermek üzere Türkiye’ye gelecek Pavarotti’nin konserini yayınlama hakkını TRT satın aldı. Opera sanatçılarının en büyüğü olarak kabul edilen ve 2 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra profesyonel şarkıcılığı tercih edip kısa sürede zirveye çıkan İtalyan tenor Luciano Pavarotti’nin Türkiye’ye geleceği ve konser vereceği gün heyecanla bekleniyor.

Pavarotti İstanbul Konseri Biletleri Bitmek Üzere

Dünyaca ünlü tenor Pavarotti’nin konser biletleri ise şimdiden bitmek üzere.

İngiltere Pop Albümleri listesinde 1 numaraya çıkan ilk klasik müzik plağının ardından dünya turuna çıkan ve tüm dünyada bir numara olan Pavarotti’nin Türkiye konserini yayınlamak için bütün kanallar birbirleri ile yarışa girmişlerdi. TRT, bütün özel televizyon kanallarından hızlı davranarak Ege Seramik için düzenlenecek konseri yayınlama hakkını satın aldı. TRT’nin dev konseri ekranlara getirmek için ne kadar ücret ödediği ise bir sır gibi saklanıyor.

Mart 1992 – Meydan Gazetesi

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar