Profilo Mecidiyeköy’deki TV Fabrikasını İş Merkezi’ne Çeviriyor

Daha önce buzdolabı üretim tesislerini Çerkezköy’e taşıyan Profilo Holding Mecidiyeköy’de kalan televizyon fabrikasını da boşaltmaya başlıyor. Fabrikanın alanına İş ve Ticaret Merkezi yapılacak.

Mecidiyeköy’de arsa fiyatlarının değerlenmesi, bu bölgedeki fabrika yatırımlarını iş merkezi olmaya yöneltiyor. Son 15 yılda fabrikalarının bir bölümü olan soğutma ünitelerini Çerkezköy’e taşıyan Profilo Holding, şimdi de televizyon fabrikasını taşıma hazırlıklarına başladı.

Soğutma fabrikalarını Çerkezköy’e taşıyan holding, fabrikanın yerini yönetim merkezi olarak kullanıyor. Holding merkezinin kurulu alanı 25 bin metrekareyi buluyor. Taşınacak fabrika ile boşalan alanın ise 100 bin metrekare civarında olduğu öğrenildi.

Profilo Holding yönetim kurulu başkanı Jack Kamhi, yapacakları iş merkezinde toplantı ve seminer salonları da bulunacağını söyledi. Kamhi, “Bugünkü şartlarda Mecidiyeköy gibi arsa ve iş yerinin çok değerli olduğu bir yerde fabrika binası bulundurmanın hiçbir ekonomik yönü yok. Bu nedenle televizyon fabrikamızı da Çerkezköy’deki dev tesislerimize taşıyarak ekonomik bir fayda sağlayacağız” dedi.

Temmuz 1988 / Sabah Gazetesi Arşivi