Seda Sayan ve Mahsun Kırmızıgül’e Alaattin Çakıcı Sorgusu

Seda Sayan ile Mahsun Kırmızıgül arasındaki anlaşmazlığı çözmek için Alaattin Çakıcı’nın devreye girdiği bilgisi üzerine iki sanatçının da ifadesi alındı.

Alaattin Çakıcı’nın kasası olarak bilinen ve 5 gün önce gözaltına alınan Hüsnü Gülen’in “Mahsun Kırmızıgül ile Seda Sayan arasındaki sorunu çözmek için Çakıcı devreye girdi” açıklaması üzerine operasyon yapıldı. Seda Sayan, program yaptığı kanaldan, Mahsun Kırmızıgül de Prestij Müzikten alınarak Asayiş şubesine getirildi.

“Alaattin Çakıcı telefon etti”

Her ikisi de 1.5 saate yakın ifade verdi. Prestij Müzik’ten çıkaracağı kaseti yapmadığı gerekçesiyle Kırmızıgül’le mahkemelik de olan Sayan, “Bir gün Çakıcı aradı. 600 bin dolarlık kaset alacağım olduğunu söyledim. Hüsnü Gülen gelip 300 bine anlaşın” dedi. Ben de kabul etmedim” diye konuştu.

Kırmızıgül de şöyle dedi: “Büroma Hüsnü Gülen geldi. O sırada Çakıcı onu aradı. O da telefonu bana verdi. Seda ile aranızdaki işi tatlılıkla halledin. Her ikiniz de topluma mal olmuş insansınız” dedi. Tehditkar bir ifadesi yoktu. Onunla görüşmem bu şekilde oldu.”

Hüsnü Gülen ve adamlarının ise ifadelerinde Seda Sayan’ın Prestij Müzik’ten alamadığı 1.5 milyon doları tahsil etmek için Alaattin Çakıcı’yı aradığını, Çakıcı’nın da yüzde 20 komisyon karşılığı bu tahsilatı kendilerine yaptırdığını söyledikleri öğrenildi.

Kasım 1998 – Sabah Gazetesi Arşivi