Halil Ergün SHP adayı
Halil Ergün SHP adayı

SHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı Halil Ergün

Bir grup sanatçı ile birlikte İstanbul Metrosunu gezen SHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı Halil Ergün “Metro, İstanbul için çok önemli bir altyapıdır” dedi.

SHP BeyoğluBelediye Başkan adayı Halil Ergün, bir grup sanatçı arkadaşı ile Taksim – 4. Levent Metro inşaatını gezdi. Yapım çalışmalarının yüzde 40’ı tamamlanan metroyu ilk kez gezdiklerini belirten sanatçılar “Metromuz çok güzel oluyor. Artık ülkemizde de Avrupa ve Amerika’daki gibi metrolu filmler çekebileceğiz” diye konuştular.

“Nurettin Sözen bunu başardı”

Yapımı hızla devam eden Taksim 4. Levent metrosunun İstanbul için çok önemli bir yapı olduğunu belirten Halil Ergün, “Belediye başkanlığı görevine kim seçilirse seçilsin, bu dev projeyi muhakkak devam ettirmeli” dedi. İstanbul Anakent Belediye Başkanı Prof. Dr. Nurettin Sözen’in bütün saldırılara rağmen çalışmalarına devam ettiğini sözlerine ekleyen Ergün, “Her şey gözle görüldüğü zaman bir anlam taşır. Metro da İstanbul için çok önemli bir altyapıdır. İşte hayat budur, iz bırakmaktır. Sayın Sözen bunu başardı” şeklinde konuştu.

Mart 1994 – Günaydın Gazetesi Arşivi