Temel Karamollaoğlu - Aziz Nesin
Temel Karamollaoğlu - Aziz Nesin

Temel Karamollaoğlu: Aziz Nesin’e ben vurmadım

Sivas Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu “Ben, AzizNesin’e vurmadım. Onun kurtarıldığı sırada muhtemelen valinin yanındaydım” dedi.

Sivas’ta yaşanan olayların kışkırtıcısı olmakla suçlanan ve yazar Aziz Nesin’in ateşe verilen Madımak Otelinden kurtarılması sırasında kendisine vurduğu iddia edilen RP’li belediye başkanı Temel Karamollaoğlu, iddiaları reddetti. Kendisinin o sırada “Muhtemelen Valinin yanında bulunduğunu” ifade eden Temel Karamollaoğlu, dün bir basın toplantısı düzenleyen Nesin’in suçlamalarını da haksız buldu.

Kendisini, Madımak Otelinin önündeki itfaiye aracı üzerinde Aziz Nesin’e saldırırken gösteren fotoğrafların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Karamollaoğlu “Aynı anda büyük olasılıkla valinin yanındaydım. Bu resimler yanıltıcı değilse iftiradır” diye konuştu.

Nesin’i kurtaran Lütfü Kaleli’nin “Bizi kurtarın” feryadına karşılık kendisinin “O adam öldürülmeye müstehaktır. Onu bırakın” dediği yönünde suçlamaların da bulunduğunun hatırlatılması üzerine Karamollaoğlu “Ben o sıra Aziz Nesin’i görmedim” karşılığını verdi.

Aziz Nesin’e vuran kişi Cafer Erçakmak

Bu arada, itfaiye aracının üzerinde Aziz Nesin’e saldıran kişinin RP’li Belediye Meclis Üyesi Cafer Erçakmak olduğu ileri sürüldü.

Temmuz 1993