Schumacher Fenerbahçe'de
Schumacher Fenerbahçe'de

Tony Schumacher Fenerbahçe’de

Alman milli takımının ve Köln’ün eski kalecisi Tony Schumacher dün Fenerbahçe ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Schumacher “Tek dileğim var o da Fenerbahçe’yi şampiyon yapmak. Çünkü bana gösterilen sevginin ve ilginin karşılığı şampiyonluk olmalıdır” dedi.

Mukavele imzaladıktan sonra Türkçe olarak “En büyük Fenerbahçe” diyen ünlü Alman kaleci daha sonra şöyle konuştu: Benim kimseyle sorunum yok. Arkadaşlarımla birlikte Fenerbahçe için çalışacağız.”
Ve Schumacher resmen Fenerbahçeli oldu. Ünlü Alman kaleci dün sarı lacivertli kulüp adına fiş doldurdu ve 2 yıllık mukavele imzaladı.

Dün sabah eşi Marlies ile birlikte kulüp binasına gelen Schumacher’e orada bulunan sarı lacivertli taraftarlar sevgi gösterisinde bulundu. Kendisini Fenerbahçeli yapan imzayı attıktan sonra konuşan Schumacher, “Fenerbahçe için kanımı veririm” dedi.

Fenerbahçe’nin büyük bir camia olduğunu vurgulayan Tony Schumacher daha sonra şunları söyledi:

“Ben Fenerbahçe’yi e Fenerbahçelileri çok sevdim. Eğer onlar da beni severlerse 4 yıl daha Fenerbahçe’de oynar ve futbolu burada bırakırım. Hiç kimse ile problemim yok. Ne Veselinoviç ile ne de yöneticilerle bir sorunum yok. Herkes bana sinirli diyor. Benim en büyük özelliğim hata yapanı sevmem. Arkadaşlarımla birilkte Fenerbahçe’yi başarıya götüreceğiz.”

Öte yandan imza töreninden sonra antrenman tesislerini gezen Alman kaleci burada Fenerbahçe formasını ilk defa giydi. Schumacher antrenman tesislerini çok beğendiğini söyledi.

Schumacher’in imza töreninde Fenerbahçe Başkanı Tahsin Kaya da hazır bulundu.

Temmuz 1988 / Günaydın Gazetesi Arşivi