Ali Atik – Ayşegül Atik çiftini darılttılar

Tam 1.5 yıl boyunca TV’nin 1. Programında “Alıştık Artık” adlı komedi dizisini yapan ve beğeniyle izlenen Ayşegül-Ali Atik çifti, TRT yönetimini “Bize ve sanatçı kimliğimize saygısızlık yapıldı” sözleriyle suçladılar.

Geçenlerde yine bir Çarşamba gecesi 66’ıncı ve son programlarında izledik Ayşegül Atik Ali Atik çiftini. Oysa her şey “Kuralına” uygun yapılsaydı en az 13 bölüm daha birlikte olacaktık onlarla. Ama olmadı, olamadı…

TRT idaresi, anlama süresi biten programın 13 bölüm daha uzatılması konusunda karar almıştı. Ali Atik’in yazıp, Ayşegül Atik’in yönettiği diziye bir de yüzde 15 gibi zam yapmışlar, bunu da sanatçılara bildirmişlerdi. Normal olarak bu duruma çok sevinen sanatçı çift, olayın diğer yönünü duyunca bir anda her şey değişti. Çünkü 1.5 yıldır her hafta aralıksız yayınlanan programın bundan sonra dönüşümlü yayınlanmasına karar verilmişti. Yani, Atik’lerin programı 15 günde bir yayınlanacaktı ve sanatçıların bu konudaki fikirlerine hiç başvurulmamıştı. İşte Atik’ler de bu durumu sanatçı kimliklerine yapılmış bir saygısızlık olarak kabul ederek reddettiler. Atik çifti, şimdilerde özel kanallardan gelebilecek teklifleri bekliyorlar.

Fotoğraf altı: Ayşegül Atik Ali Atik çifti, bugüne kadar özel kanalların hiçbirinin tekliflerini kabul etmemiş, maddi katkılarının çok az olmasına rağmen “İlle de TRT” demişlerdi. Ama şimdi “TRT yönetiminin bu davranışını şahsımıza yapılmış bir saygısızlık olarak kabul edip bıraktık. Bundan sonra özel kanallardan gelen teklifleri daha iyi değerlendirebiliriz” diyorlar.

Mayıs 1992