Alparslan Türkeş: CHP’nin yaptıklarının hesabı sorulacak

MHP lideri Alparslan Türkeş: CHP iktidarı kısa zamanda umut olmaktan çıkıp çekilmez hale geldi…

MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, CHP iktidarının anarşik ve ekonomik sorunları bırakarak edvleti işgal etmenin yoğun çalışması içinde olduğunu, devlet kademelerine “kızıl gurkaları” doldurduğunu öne sürerek “pamuk ipliği ile iktidarda duran ve her an yıkılması mümkün olan CHP iktidarının yaptığı her kanunsuzluğun hesabı sorulacak ve devlet kızıl gurkaların işgalinden kurtarılacaktır” demiştir.

MHP Genel Merkezinden bildirildiğine göre, MHP Genel İdare Kurul Genel Başkan Alparslan Türkeş’in başkanlığında Adana’da toplanmış, Türkeş burada yaptığı konuşmada CHP iktidarının anarjinin tırmanmasına, yokluk ve pahalılığın çoğalmasına sebep olduğunu ve kısa sürede umut olmaktan çıkarak çekilmez hale geldiğini öne sürmüştür.

Komünizm ve bölücülükten kaynaklanan anarşinin yurtta kol gezdiğini, ülkemizde can ve mal güvenliği kalmadığını, iktidarında Kredi e Yurtlar Kurumu ile Anadolu Ajansında giriştiği eylemlele anarşinin içindeki yerini aldığını söyleyen Alparslan Türkeş, “Zorbalık, kanunsuzluk adeta CHP iktidarının resmileştirdiği bir tutum olmuş, Anayasa ve kanunlar rafa kaldırılarak ben yaptım oldu gibi çağ dışı bir zihniyet hukukun üstüne çıkarılmıştır” şeklinde konuşmuştur.

Hükümetin acizliği ve beceriksizliği yüzünden pahalılık ve yokluğun da anarşi gibi tırmandığını kaydeden Türkeş, özellikle dar gelirli vatandaşların hayat pahalılığı sebebiyle bunalıma sürüklendiklerini ve yaşamalarının mucize haline geldiğini ifade ederek şöyle devam etmiştir;

“CHP iktidarı anarşiyi, ekonomik meseleleri bir kenara itmiş ve vatandaşları kaderleri ile başbaşa bırakarak devleti militanlarına işgal ettirmenin yoğun gayreti içinde bulunmaktadır.

Bugün iktidar solcu militanları devletin kademelerine doldurmakta ve böylece devleti ele geçirmeyi amaçlamaktadır.

(savurganlığı önleyeceğiz) gerekçesi ile işten çıkartılan yüzlerce memur ve işçinin yerine (kızıl gurka)lar yerleştirilmekte ve devlet işgali hızla sürdürülmektedir.

Ancak pamuk ipliği ile iktidarda duran ve her an yıkılması mümkün olan CHP iktidarının ortaya koyduğu bütün kanunsuz ve hukuk dışı icraatlar partimizce takip edilmektedir. Yapılan her kanunsuzluğun hesabı CHP iktidarından ve onun yoldaşlarından mutlaka sorulacak ve devlet kısa sürede (kızıl gurka)ların işgalinden kesinlikle kurtarılacaktır.

Nisan 1978