Menu

Hakan Şükür ile Esra’nın anlaşmazlık nedeni başörtüsü baskısı

Yaklaşık 4 ay önce dillere destan bir düğünle evlenen Galatasaray’ın ünlü futbolcusu Hakan Şükür ile eşi Esra Şükür arasındaki anlaşmazlığa yol açan asıl nedenin başörtüsü baskısı olduğu anlaşıldı.

Esra’nın ağabeyi Mehmet Elbirlik, kızkardeşinin bu evliliği kamuoyu baskısıyla kabul ettiğini söyledi. Ünlü futbolcunun, nikah şahidi de olan tarikat lideri Fetullah Gülen’in etkisi altında kalarak eşinin başını örtmesini istediğini belirten Esra’nın ağabeyi ve bazı akrabaları “Hakan Şükür artık damadımız değildir. Bu evlilik uzun sürmez” dediler.

8. sayfadan haberin devamı;

Galatasaraylı milli futbolcu Hakan Şükür’ün 4 ay önce dillere destan bir düğünle evlendiği Esra Şükür Elbirlik ile aralarındaki asıl sorunun başörtüsünden kaynaklandığı iddia edildi.

Bir haftadan beri basında yer alan haberleri yalanlamayan Hakan Şükür, dün de birçok gazeteye giderek, eşiyle aralarında bazı problemler olduğunu, bunların çözülemez problemler olmadığını anlatarak Esra ile birbirlerini çok sevdiklerini anlatmıştı.

Ancak, dün, bu açıklamalara Esra Şükür ve ağabeyi Mehmet Elbirlik’ten gelen cevap farklı oldu.

Baba evine döndükten sonra dinlenmek için tatile çıkan Esra Şükür, “Ben o defteri kapattım. Bir hata yaptık ve bitti. Konuşmak istemiyorum” diyerek gazetecilerden kaçarken ağabeyi Diş Hekimi Mehmet Elbirlik, kardeşi Esra’nın boşanma davası açacağını belirterek, “Hakan artık damadımız değil” açıklamasını yaptı. Mehmet Elbirlik, yaptığı açıklamada, kardeşi Esra ile Hakan’ın evliliğinin kamuoyu baskısı yüzünden gerçekleştiğini ancak şu anda fiilen bittiğini, ayrılık kararı nedenleri üzerine konuşmak ve hiç kimseyi suçlamak istemediklerini belirterek “Ancak şu kadarını söyleyeyim ki Hakan artık bizim damadımız değil” diye konuştu. Esra Şükür’ün tatile çıktığını ve bir süre dinleneceğini ifade eden Elbirlik, tatil dönüşünde de boşanma davası açacağını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Kız kardeşim akıllı bir insandır. Kamuoyu baskısı yüzünden hata olan bu evlilik yapılmıştır. Biz bu konuda konuşmak istemiyoruz, çünkü bizim ve kardeşim için bu olay bitmiştir. Hakan’ın nasıl bir insan olduğu ortada. Bakın kendisi konuşmaktan bile aciz ve onun yerine ailesi konuşuyor. Biz konuşup onların seviyesine inmek istemiyoruz. Boşanma kararının ardında okulun dışında daha birçok nedeni var. Bir hafta içinde kardeşim boşanma davasını açacak. Bu defteri kapattık.”

Hakan Şükür’ün Fethullah Gülen bağlılığı

Öte yandan her iki aileye yakın çevreler, evliliğin Hakan’ın Fethullah Gülen ile olan yakınlığı yüzünden yıkıldığını ileri sürdü. Evlilik öncesi Elbirlik ailesinin Esra’nın okuması şartını ileri sürdüğü ve Hakan’ın bunu kabul ettiği ifade edilirken, Hakan’ın Fethullah Gülen’e olan bağlılığı yüzünden bu sözünden döndüğü ve eşini okula göndermeme kararı aldığı iddia edildi.

Aralık 1995 – Meydan Gazetesi

Kategori:   Eski Spor Haberleri

Yorumlar