Hakan Şükür Esra Şükür
Hakan Şükür Esra Şükür

Hakan Şükür: Karım (Esra Şükür) evi soyup gitti

Galatasaraylı milli futbolcu Hakan Şükür, kendisinden boşanmak için dava açan eşi Esra Şükür’ün evi terk ederken kendisini adeta soyduğunu iddia ederek “Mücevherlerin, transfer taksitlerimin ve primlerimin bulunduğu kasayı boşaltıp gitti” dedi.

Aşkları ve evlilikleri kadar, ayrılmaları da kamuoyunda büyük yankılar uyandıran Hakan Şükür ile Esra Şükür’ün boşanma davaları, Bakırköy 8’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülmeye başladı. Dün yapılan ilk duruşmaya Hakan ve Esra katılmazken tarafları avukatları temsil etti.

Fotoğraf altı: Esra ile evlenebilmek için zamanın Başbakanı Tansu Çiller’i bile araya koyan Hakan Şükür, mahkemeye verdiği dilekçede, eşinin kasasını boşalttığı ve transfer paralarını da alıp gittiğini söyledi.

Arka sayfadan devam;

Galatasaraylı milli futbolcu Hakan Şükür, kendisinden boşanmak için dava açan eşi Esra Şükür (Elbirlik)’in, evi terk ederken kendisini adeta soyduğunu iddia ederek, “Mücevherlerin, transfer taksitlerimin ve primlerimin bulunduğu kasayı boşaltıp gitti’ dedi. Aşkları ve evlilikleri kadar, ayrılmaları da kamuoyunda büyük yankılar uyandıran Hakan Şükür ile Esra Şükür’ün boşanma davaları, Bakırköy 8’incı Asliye Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı. Dün yapılan ilk duruşmaya Hakan ve Esra katılmazken, tarafları avukatları temsil etti. Mahkeme hakimi Erdoğan Sarı’nın avukatları, “Her ikisi de toplumca sevilen insanlar. Yeterince yıprandılar. Daha fazla yıpranmalarına neden olmayın. Gönlümüz, barışıp tekrar birlikte yaşamalarından yana” sözleriyle başlayan duruşmada, boşanma davasını açan Esra Şükür’ün avukatı Emre Saka, müvekkilinin boşanmaya kesin kararlı olduğunu belirterek, delilleri sunmak ve tanıkları dinletmek için duruşmanın ertelenmesini istedi. Hakan’ın avukatı Çetin Yıldırımakın ise Türk Medeni Kanunu ve Yargıtay kararlarına göre evlilik süresi bir yılı doldurmadığı için tarafların boşanamayacağını belirterek, davanın reddedilmesini istedi. Esra ile evlenebilmek için zamanın Başbakanı Tansu Çiller’i bile araya koyan Hakan Şükür, avukatı aracılığıyla mahkemeye verdiği dilekçede, eşini, kendisi evde yokken “kasayı boşaltıp gitmekle” suçladı. Avukat Çetin Yıldınmakın’ın verdiği itiraz dilekçesinde ise, Esra’nın Hakan ile evlenebilmek için kayınvalidesini çeşitli metodlarla ikna ederek, ağlayıp yalvararak, Hakan’ı zorlayarak evliliği çabuklaştırdığını ve bu işi en kritik zaman olan transfer sezonu arasına sıkıştırdığını söyledi.

Nisan 1996 – Eski Spor Haberleri ve Eski Magazin Haberleri için sitemizi takibe devam edin.