Yüksel Uzel
Yüksel Uzel

Yüksel Uzel’e sahne yasak

Dünyaca ünlü beyin cerrahi Gazi Yaşargil tarafından Zürih’de ikinci kere ameliyat edilen Yüksel Uzel’in sahne hayatı bitti.

Türk sanat müziğinin son yıllardaki flaş isimlerinden Yüksel Uzel’in sahne hayatı bitti. Çünkü ikinci bir beyin ameliyatı geçiren sanatçının, aşırı heyecanlanması ve yorulması, onun için “Ölüm” anlamına geliyor. Aynen 1981 yılında olduğu gibi bu ameliyatı da gerçekleştiren ünlü beyin cerrahımız Gazi Yaşargil “Yüksel hanımın hiç üzülmeden evinde oturması, kendine yepyeni bir dünya kurması gerekiyor. Şayet eskisi gibi geceleri geç saatlere kadar sahnelerde kalır, devamlı heyecanlanırsa ömür boyu yatalak kalabilir” dedi. Uzel’in ikinci ameliyatında da tıkanan beyin damarları açıldı.

Yüksel Uzel’i ameliyat olduğu Zürih’deki hastanede yakın dostları yalnız bırakmadı. Başta Zeynep-Asım Ekren olmak üzere pekçok arkadaşı dün İsviçre’ye gittiler. Bir süre yanında kalıp moral verecekler. Bundan sonra sahneye çıkamayacağını, şarkıcılık hayatının bittiğini ameliyattan önce öğrenen Yüksel Uzel, büyük bir ihtimalle sadece kaset doldurmaya ve TV programları yapmaya devam edecek. Yüksel Uzel’i sahnede en son olarak Zürih’deki Türkler ve uluslararası seyahat acentaları sahipleri dinledi. THY’nin Zürih’de düzenlediği geceye konuk olarak katılan Uzel, davetlilerin isteği üzerine sahneye çıkmış ve ameliyat olmasına iki gün kala çok duygulu bir konser vermişti.

Aralık 1988 – Eski Magazin Haberleri ve Eski Gazete Arşivleri için sitemizi takibe devam edin.