Mirkelam kelmiş!

Nereye gitsem, nereyi seyretsem, herkes Mirkelam’ı konuşuyor.

O siyah beyaz klip “şimdi çıkacak, şimdi çıkacak” diye herkes ekranın karşısında. Bazen kavgalar oluyor. Hani maç için erkekle kadın arasında yaşanan kavgalardan. Şimdi de ekranlarda Mirkelam kavgası var. Süper bir ses, süper bir şarkı ve süper bir klip. Çocuk da çekici. Freddie Mercury’ü andırıyor.
Aslında İstanbul Plak için yapılan Her Gece şarkısı bu kadar ilgi beklemiyormuş. İstanbul Plak’ın sahibi Mehmet Söğütoğlu “Çok iddiasız çıktı. Bir tane söyleyip deneme yapacaktık. Çok tuttu” diyor. Yani çocuğun ne bir fotoğrafı var, ne de başka bir hazırlığı.

Şimdi şimdi başladılar fotoğraf çekmeye, hazırlıklara.
Aslında çocuğun adı Fergan. Mirkelam soyadı. 1987 yılında “Alaturka benim canım” ile girmiş müzik dünyasına. O zaman besteler yazıp verirmiş. Ve başı da kelmiş saçları yokmuş.

Son yıllarda dökülen saçların yerine saç ektirmek oldukça sık başvurulan yöntemlerden biri haline geldi. Genellikle başın arka tarafından alınan saç kökünü taşıyan küçük silindirik parçalar biroperasyonla başın ön tarafına yerleştiriliyor. Bu metodla dikilen saç kökleri kısa süre içinde yerleştirildikleri yeni yerde hemen hemen hiç kayıpsız olarak yaşamlarını sürdürüyor.

İşte Mirkelam da bu metodla saçlarına kavuşmuş. Çok da güzel olmuş. Fergan Mirkelam’ın arkasında Yaprak Özdemiroğlu ile İskender Paydaş var. Mirkelam’ı müzik piyasasına onlar kazandırmış.

Bu eski gazete haberi Mayıs 1995’te yayınlanmıştır. Eski gazeteler için sitemizi takibe devam edin.